Forum Dante-HD

FAQFAQ   CautareCautare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   InregistrareInregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

livrare intracomunitara?

Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Dante-HD -> Intrebari generale despre contabilitate
Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
ofely

Data inscrierii: 25/Mar/2008

MesajTrimis: Mie Mar 26, 2008 10:00 am    Titlul subiectului: livrare intracomunitara? Raspunde cu citat (quote)

Va rog sa-mi confirmati daca din punct de vedere fiscal, operatiunile de mai jos sunt corecte:
O societate din Franta solicita unei societati din Romania livrarea de diverse materiale necesare pentru realizarea productiei comandate de soc. fr. la diverse societati producatoare de confectii textile din Rom.
Comenzile de materiale vor fi emise de soc. fr. direct soc. din Rom. sau prin intermediul reprezentantului acesteia , precizand pt fiecare comanda in parte ce soc. din Rom. va executa confectiile textile. Soc. din Rom va livra produsele comandate societatii executante indicate, pe baza unui aviz de expeditie. Dupa efectuarea livrarii catre producatorul de confectii textilein baza avizului de expeditie confirmat de aceasta, soc. din Rom. care furnizeaza materialele, va emite o factura de livrare intracomunitara in valuta fara TVA catre soc. din franta.
Mentionez ca materialele nu parasesc teritoriul Romaniei
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Silvia Balasoiu

Data inscrierii: 04/Iul/2006

MesajTrimis: Joi Mar 27, 2008 9:02 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Intrebarile si raspunsurile de pe acest forum se refera strict la programele de gestiune si contabilitate DANTE, in acest subforum fiind vorba de modul in care se trateaza in cadrul programelor noastre diverse operatiuni contabile.

Nu acordam consultanta fiscala.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Pop Alexandra

Data inscrierii: 08/Sep/2017

MesajTrimis: Dum Sep 02, 2018 10:56 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

Daca mai sunteti interesati de consultanta si legislatie fiscala, pot oferi unele sfaturi.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
aalbano96

Data inscrierii: 19/Apr/2019

MesajTrimis: Vin Apr 19, 2019 11:19 am    Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)

up
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Creaza un subiect nou   Raspunde la subiect    Pagina de start a forumului Forum Dante-HD -> Intrebari generale despre contabilitate Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum